Instalacje basenowe

   Nasza firma skupia się na basenach prywatnych, gdzie konieczne jest przejęcie inicjatywy i planowania inwestycji basenowej. Biorąc udział w przygotowaniu inwestycji na wczesnym etapie projektowym doradzamy inwestorom dobór właściwych technologii i rozwiązań. Istotne są właściwe wymiary dostosowane do potrzeb i możliwości obiektu, głębokość basenu a także dobór atrakcji basenowych takich jak przeciwprąd, jaccuzi, kaskada, rolety przykrywające itp.

   Istnieje kilka rodzajów basenów z podziałem na różne kategorie. Możemy wyróżnić baseny zewnętrzne i wewnętrzne ( w budynkach). Baseny mogą być skimerowe ( z obniżonym od krawędzi lustrem wody) lub przelewowe gdzie woda jest zbierana do rynny przelewowej równej z powierzchnią wody. Baseny przelewowe bardziej „cieszą oko” ale ich wykonanie wymaga większych nakładów. Chętnie pomożemy dobrać Państwu najlepsze rozwiązania, stosowne od oczekiwań, możliwości i parametrów technicznych uzdatniania wody i powietrza.

   Istotny jest także dobór właściwych materiałów wykończeniowych. W środowisku basenowym muszą być stosowane materiały o najwyższej jakości o odporności na warunki środowiska. Zastosowanie rozwiązań pośrednich, bez właściwego doboru i doświadczenia może skończyć się dużym rozczarowaniem i niemiłą niespodzianką. Wszelkie eksperymenty i „nowatorskie” rozwiązania mogą okazać się kosztowne.

   Jako firma instalacyjna zajmujemy się głównie wykonywaniem instalacji związanych z basenami. Należą do nich głownie instalacja uzdatniania wody, instalacja ciepła technicznego z kotłownią oraz instalacja wentylacyjna służąca od utrzymania prawidłowych parametrów powietrza w hali basenowej. W ramach kompleksowej obsługi możemy zaproponować Państwu prowadzenie inwestycji basenowej ( przy współpracy z firmami kooperującymi ) w zakresie:

• projektu i wykonania niecki basenowej

• doboru i montażu wyposażenia niecki

• doboru i montażu atrakcji towarzyszących ( jaccuzi, przeciwprąd, zjeżdżalnia, kaskada )

• doboru i wykonania wyłożenia niecki basenowej i plaży

• projektu i wykonania instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej

• projektu i wykonania instalacji grzewczej

• projektu i wykonania instalacji elektrycznej

• projektu i wykonania kotłowni

• doboru i zakupu urządzeń uzdatniania wody ( filtrowanie, chlorowanie, ozonowanie, ph )

• eksploatacji basenu po pierwszym rozruchu

   W swoich dokonaniach możemy pochwalić się udanymi inwestycjami przeprowadzonymi przy współpracy z firmą Aquarius LBM Sp. z o.o. oraz Menerga Polska Sp. z o.o.

Katon Sp. z o.o. Bajana 31E, 01-904 Warszawa Telefon: +48 22 8694392 Komórka: +48 601271254 Kontakt e-mail: biuro@katon.pl