Kotłownie małej i dużej mocy

   Firma nasza wykonuje kotłownie o dowolnej konfiguracji obwodów grzewczych jak i dowolnej mocy. Od 20 lat stale udoskonalamy nasze umiejętności w zakresie kotłów jak i automatyki. Pracownicy przechodzą systematyczne szkolenia.

   W swojej historii możemy zapisać ciekawe rozwiązania i spore doświadczenie w zakresie kotłów Schaefer Interdomo, Junkers, De Dietrich, Viessmann, Atlantic, Vaillant, Buderus, Broetje.

   W przypadku kotłowni do obiektów typu dom, rezydencja basen czy biuro, kotły małej mocy mogą mieć różne układy automatyki. Chętnie stosujemy układy producentów kotłów. Na wyraźne potrzeby projektujemy układy automatyki niezależnych producentów takich jak Frisko i Siemens.

   W rozwiązaniach basenowych lub z przewagą nagrzewnic wodnych, tam gdzie wymagana są wyższe parametry kotłowe, świadomie dobieramy kotły tradycyjne o wyższych parametrach czynnika grzewczego. W pozostałych układach wskazujemy na zasadność obniżenia parametrów układów grzewczych i zastosowanie kotłów kondensacyjnych. Obecnie wszyscy producenci kotłów maja w swojej ofercie ekonomiczne i trwałe rozwiązania z wykorzystaniem ciepła utajonego spalin. Jego odzyskanie daje dodatkowe oszczędności spalania paliw i przekłada się na wymierne oszczędności w granicach 15-20%. Warto zadem uważnie przeanalizować koszty eksploatacji budowanego obiektu aby w wieloletniej przyszłości ponosić tylko uzasadnione wydatki.

   Konieczne są okresowe przeglądy instalacji i urządzeń. Ich zakres określają odpowiednie przepisy. Niezależnie jednak od przepisów należy kierować się przezornością i zapobiegać awariom. Awaria kotła ( zwanego potocznie piecem ) może realnie spowodować duże kłopoty finansowe z powodu przerwy w dostawie ciepła do ogrzewania pomieszczeń a jeszcze gorzej gdy ciepło jest potrzebne do czynności produkcyjnych. Warto więc dopilnować systematycznych wizyt serwisu urządzeń grzewczych.

   Firma nasza zajmuje się projektowanie, doborem, montażem i uruchomieniem kotłowni gazowych i olejowych. Wynika to z dobrego nasycenia siecią gazową okolic Warszawy, gdzie powstaje większość z naszych kotłowni.

   Dobre ocieplenie budynku, prawidłowy dobór systemu grzewczego, podział na właściwe strefy grzewcze budynku, prawidłowa współpraca z Odnawialnymi Źródłami Energii zapewnia właściwy komfort cieplny budynku za rozsądne pieniądze. Na wszystkich etapach projektowania i wykonawstwa monitorujemy zgodność stanu faktycznego z zamierzonym. Łatwiej jest wyeliminować wady i usterki na etapie budowy niż w okresie gwarancji. Świadomi odpowiedzialności jaką ponosimy uczestnicząc w procesie budowy namawiamy inwestorów do włożenia energii w zrozumienie powstającego projektu oraz weryfikację czy spełnia to przyszłe oczekiwania klienta.

    Od wielu lat współpracujemy z firmami instalacyjnymi konkurując ze sobą w pozytywnym sensie i wspieramy się w działaniach wymagających większego potencjału. Systematycznie zdobywamy nowe umiejętności i poznajemy nowe technologie. Jesteśmy wyposażeni w narzędzia właściwe do pracy z większością technik i producentów jakie są stosowane na szerokim rynku instalacyjnym.

Katon Sp. z o.o. Bajana 31E, 01-904 Warszawa Telefon: +48 22 8694392 Komórka: +48 601271254 Kontakt e-mail: biuro@katon.pl