Centralny odkurzacz

  • <

   Centralny odkurzacz to urządzenie niezwykle wygodne, higieniczne i wydajne. Wygoda w użytkowaniu centralnego odkurzacza wynika z braku urządzenia, które musimy przenosić przy codziennych porządkach. Jednostka centralna umieszczona jest poza częścią mieszkalną budynku przez co emisja hałasu jest niewielka.

   Instalacja wykonywana jest ze specjalnych rur PCV antystatycznych. Rury prowadzone są najczęściej w posadzce, na lub w ścianie, razem z przewodem sterującym.

   Rurociągi łączy się na wcisk z użyciem specjalnego kleju. Na etapie układania instalacji w miejscach przyszłych gniazd ssących montuje się puszki gniazd, które zabezpieczają instalację przed jej zapchaniem w czasie tynkowania, i innych robót budowlanych. Umożliwiają one jednocześnie wygodny montaż gniazd ssących na już wykończonej powierzchni ściany. Montaż instalacji nie jest skomplikowany wymaga jednak fachowej znajomości zasad montażu, co przekłada się na niezawodność i dużą funkcjonalność systemu.

    Kolejnym etapem jest już sam montaż jednostki centralnej oraz gniazd ssących.

   Kompleksowy montaż instalacji systemu centralnego odkurzacza można więc podzielić na dwa etapy:

- rozprowadzenie instalacji z rur PCV (przed wykonaniem wylewek i tynkowaniem),

- montaż jednostki centralnej oraz gniazd ssących tuż przed zamieszkaniem budynku.

   Uruchomienie odkurzacza odbywa się poprzez włożenie końcówki węża ssącego do gniazda ( wersja bez sterowania ), bądź za pomocą przełącznika umieszczonego w rękojeści węża ssącego ( wersja ze sterowaniem). Wąż jest bardzo lekki, odporny na odkształcenia, nie zwija się i nie plącze. Najczęściej ma długość 9 m ale dostępne są również inne długości.

   Zasysane powietrze wraz z kurzem i zanieczyszczeniami poprzez sieć instalacji wędruje do jednostki centralnej gdzie kurz osadza się w pojemniku, a oczyszczone przez system filtracji powietrze wyrzucane jest na zewnątrz budynku. Zbiornik kurzowy opróżnia się zwykle co 5-6 miesięcy.

Katon Sp. z o.o. Bajana 31E, 01-904 Warszawa Telefon: +48 22 8694392 Komórka: +48 601271254 Kontakt e-mail: biuro@katon.pl