Rekuperatory Pro-vent

   Specjalnością opolskiej firmy Pro-vent jest produkcja central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (popularnie zwanych rekuperatorami) jak również płytowych wymienników gruntowych.

   Produkcja obejmuje ponad 50 typów rekuperatorów, co pozwala na dopasowanie ich do różnych systemów wentylacyjnych i różnych warunków pracy. W swojej ofercie posiadają rekuperatory zaprojektowane specjalnie do małych obiektów - centrale mini, a także przeznaczone do hal, biurowców, sklepów, pubów, basenów. Jako producent central wentylacyjnych Pro-vent szczególną uwagę poświęca centralom przeznaczonym do domów jednorodzinnych. Dokładają wszelkich starań aby centrale były nie tylko niezawodne, łatwe w montażu ale i tanie w eksploatacji.

   Przez konstruktorów firmy został opracowany i wdrożony układ GEO-SYSTEM, tzn. połączenie centrali wentylacyjnej Mistral z płytowym GWC, którego zastosowanie daje korzyści nie tylko w postaci wentylacji, ale także oszczędności energii i znaczącą poprawę mikroklimatu pomieszczeń.

   Pro-vent zajmuje się także pracami związanymi z opracowaniem nowych technologii służących ochronie środowiska, poprawie zdrowotnych warunków w jakich przebywają ludzie wewnątrz pomieszczeń, w których żyją i pracują, oraz zapewnieniem obniżenia kosztów eksploatacyjnych związanych z zapewnieniem ludziom tych warunków.

   Obecnie trwają prace nad systemem nazwanym GEO-KLIMAT. Jest to układ centrali z pompą ciepła z wymiennikiem gruntowym, który zapewnia ogrzewanie powietrzne, wentylację, klimatyzację i najwyższy komfort wewnątrz pomieszczeń, ze wszystkich stosowanych na rynku rozwiązań.

   Rekuperatory MISTRAL - sztandarowy produkt jest efektem wielu badań realizowanych przez firmę PRO-VENT. Wynikiem tych działań jest własna, chroniona patentem konstrukcja krzyżowego wymiennika ciepła tzw. rekuperatora typu krzyżowego.

   Rekuperatory Pro-vent można spotkać w wielu domach i obiektach na terenie całego kraju.

Katon Sp. z o.o. Bajana 31E, 01-904 Warszawa Telefon: +48 22 8694392 Komórka: +48 601271254 Kontakt e-mail: biuro@katon.pl