Instalacje wentylacyjne

  Podstawowym zadaniem instalacji wentylacyjnej jest wymiana powietrza w budynku. Sprawnie działająca instalacja wentylacji pozwala skutecznie usuwać dwutlenek węgla, parę wodną oraz zapachy unoszące się w powietrzu wewnątrz budynku. Skuteczność instalacji wentylacyjnej zależy od właściwego doprowadzenia świeżego powietrza z zewnątrz do budynku, zapewnienia odpowiedniego przepływu pomiędzy pomieszczeniami i sprawnego usunięcia zanieczyszczonego powietrza.

  Dobrze dobrane rozwiązania, zaprojektowane indywidualnie dla danego obiektu, gwarantują niskie koszty eksploatacji w połączeniu z utrzymaniem wymaganych parametrów powietrza. Nie ma jednego rozwiązania, które spełni wszystkie wymagania i oczekiwania. Różnorodność budynków oraz systemów sprawia, że każdorazowo trzeba indywidualnie rozpatrywać rodzaj zastosowanego urządzenia oraz sposób wykonania całego systemu, dlatego wybór rozwiązania powinien mieć charakter indywidualny.

(Czytaj więcej)

Rekuperatory PRO-VENT

  Specjalnością opolskiej firmy Pro-vent jest produkcja central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (popularnie zwanych rekuperatorami).

  Produkcja obejmuje ponad 50 typów rekuperatorów, co pozwala na dopasowanie ich do różnych systemów wentylacyjnych i różnych warunków pracy. W ofercie znajdują się rekuperatory zaprojektowane specjalnie do małych obiektów - centrale mini, a także przeznaczone do hal, biurowców, sklepów, pubów, basenów. Jako producent central wentylacyjnych szczególną uwagę firma Pro-vent poświęca centralom przeznaczonym do domów jednorodzinnych. Pro-vent dokłada wszelkich starań aby jej produkty były nie tylko niezawodne, łatwe w montażu ale i tanie w eksploatacji.

(Czytaj więcej)

Wymiennik gruntowy

  Bezprzeponowy Płytowy Gruntowy Wymiennik Ciepła PROVENT-GEO to unikatowe, oryginalne rozwiązanie umożliwiające pozyskanie zawartego w gruncie chłodu latem oraz ciepła w okresie grzewczym w maksymalnie wydajnym stopniu. Modułowy sposób budowy oraz konstrukcja wymiennika umożliwia wykonanie układu dla obróbki powietrza wentylacyjnego o wydajności od 200- 30000m3/h. Dzięki odpowiednio dobranej izolacji termicznej i niewielkiej grubości podłoża żwirowego może być płytko posadowiony (około 0,7m poniżej gruntu). Umożliwia to stosowanie go w miejscach gdzie wody gruntowe występują dosyć wysoko. Bezprzeponowy przepływ powietrza (w bezpośrednim kontakcie z odpowiednio przygotowaną warstwą gruntu) umożliwia odprowadzenie bezpośrednio do gruntu kondensatu powstającego w procesie schładzania powietrza, zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni wykorzystując stabilizujące działanie naturalnej flory gruntu.

(Czytaj więcej)

Pomiary online w Warszawie

  Rejestrator temperatury ( TermDat 08 firmy Elproc ) znajduje się w domu jednorodzinnym w Warszawie tuż przy Puszczy Kampinowskiej.

  Niestety zbyt wysoki poziom wód gruntowych nie pozwolił na wykonanie GWC płytowego firmy Pro-vent której zastosowano centralę rekuperatora Mistral GEO 800. Został wykonany wymiennik z 3 rur o średnicy fi160 długości po 30m każda. Mimo to pozwala jednak na wstępne ogrzanie powietrza w zimie i schłodzenie w lecie.

  Ciepło uzyskiwane z przestrzeni nadkominkowej łączy się z przewodem czerpnym z domu i po zmieszaniu następuje wymiana ciepła ze świeżym powietrzem.

(Zobacz bieżące pomiary online)

All trademarks and copyrights appearing in this website are the property of their respective owners.

Katon Sp. z o.o. Bajana 31E, 01-904 Warszawa Telefon: +48 22 8694392 Komórka: +48 601271254 Kontakt e-mail: biuro@katon.pl